Durniaus taisyklės – kaip žaisti Durnių?

Klasikiniai kortų žaidimai neatsibosta jau ilgus metus. Deja, bėgant laikui, kai kas pasimiršta. Norime jums priminti kaip žaisti Durnių. Nors atrodo, kad Durniaus taisyklės tikrai paprastos, bet visą laiką išlieka nežinia, ar pavyks apsiginti prieš puolėjus ir laimėti.

Klasikinė kortų kaladė

Kiti įdomūs kortų žaidimai: Kiaulė, Pasjansas, Karas, Karuselė, Asilas, Vežimas, Tūkstantis.

Dažniausiai užduodami klausimai

❓Kiek žmonių gali žaisti Durnių?

Durniaus žaidimas skirtas 2-5 žmonėms.

❓ Kiek kortų reikia Durniaus žaidimui?

Pagal Durniaus taisykles, šiam žaidimui turite naudoti 36 kortų kaladę.

❓ Kokios kortos naudojamos Durniaus žaidime?

Kortų rangai didėjimo tvarka: 6, 7, 8, 9, 10, bartelis, dama, karalius, tūzas.

Durniaus taisyklės

Pasiruošimas žaidimui

Dalintojas kiekvienam žaidėjui duoda po 6 kortas. Jeigu žaidžia daugiau nei 4 žmonės, tada dalint galima po 4 ar 5 kortas. Dalinimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi, pradedant nuo to žaidėjo, kuris sėdi dalintojo kairėje.

Kai visi žaidėjai jau turi savo kortas, tada dalintojas atverčia 1 kortą ir padeda ant stalo visiems matomoje vietoje. Ši korta nurodo kozirių rūšį (vynai, kryžiai, būgnai arba širdys). Ant šios kortos dedama likusių užverstų kortų kaladė. Svarbu, kad atverstoji korta būtų išlindusi iš kaladės. Tada žaidėjai visą laiką mato, koks koziris šiame žaidime.

Durniaus taisyklės - 1 pavyzdys

Kas pradės žaidimą?

Žaidimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi. Pirmas veiksmus atlikti gali:

  1. Žaidėjas, sėdintis dalintojui iš kairės;
  2. Tas žaidėjas, kuris savo rankose turi mažiausią kozirį.

Žaidimo pradžia pagal Durniaus taisykles

Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo metu „puola“ sau iš kairės sėdintį žmogų. Viena korta dedama ant stalo. Besiginantis žaidėjas padėtą kortą turi nukirsti.

Kirsti galima:

  1. Tos pačios rūšies, bet didesnio rango korta;
  2. Bet kokio rango koziriu. Jeigu tenka kirsti kozirį, tada jį galima nukirsti tik aukštesnio rango koziriu.
Durniaus taisyklės - 2 pavyzdys

Kai žaidėjas apsigina ir nukerta ant stalo išmestą kortą, tada jo ėjimas dar nesibaigia. Kiti žaidėjai (ir tas, kuris buvo puolėjas) ant stalo gali išmesti po vieną kortą, kuri yra tokio paties rango, kokio buvo nukirstoji arba kertančioji. Besiginantis žaidėjas privalo nukirsti visas jam išmestas kortas.

Vienam žaidėjui galima duoti tik tiek kortų, kiek žaidimo pradžioje buvo išdalinta. Išskyrus tuos atvejus, kai iš anksto susitaria, kad kortų skaičius bus neribojamas.

Durniaus taisyklės - 3 pavyzdys

Kai žaidėjui pavyksta apsiginti ir nukirsti visas kortas, tada tos kortos atverstos padedamos į atskirą kortelę ir šiame žaidime daugiau nedalyvauja.

Jeigu besiginančiam žmogui nepavyko nukirsti visų kortų, tada jis jas visas turi pasiimti sau į rankas. Imti reikia ir tas kortas, kuriomis bandė gintis.

Jeigu žaidėjas nukirto visas kortas, tada kito ėjimo metu jis tampa puolėju. Nepavykus apsiginti, jis pulti negali. Tokiu atveju puola tas žmogus, kuri sėdi jam iš kairės.

Prieš pradedant naują ėjimą, visi žaidėjai pasipildo rankose laikomą kortų kiekį. Jų turėti reikia tiek, kiek buvo išdalinta žaidimo pradžioje.

Žaidimo pabaiga

Kai užverstų kortų kaladė baigiasi ir kažkuriam žaidėjui nebepavyksta turėti 6 kortų, tada jis iškrenta iš žaidimo. Likusieji žaidžia toliau. Šiame žaidime renkamas ne laimėtojas, bet pralaimėtojas. Kai visi žaidėjai atsikrato savo kortų ir jų lieka tik vieno žmogaus rankose, tas žmogus pralaimi. Jis vadinamas „durniumi“. Kito žaidimo metu „durniui“ atitenka dalintojo vaidmuo.