Kortų žaidimai

Kortų žaidimai

Kortų žaidimams priskiriami visi stalo žaidimai, kuriems naudojamos tradicinės arba specifinės kortos.

Žaidimo korta – tai kortelė, kuri kažką vaizduoja. Priklausomai nuo žaidimo taisyklių, ant jos būna paveikslėlis, tekstas arba skaičius (akys).

  • Akys nurodo kortos vertę žaidimo eigoje arba po žaidimo skaičiuojant taškus.
  • Paveikslėliai atskiria kortas vienas nuo kitų.
  • Tekstas paaiškina, kaip konkrečiai tokia korta naudojama.

Žaidimo kortos - neatsiejama kortų žaidimų dalis

Kortų žaidimai – kuo jie skiriasi?

Yra dvi kortų žaidimų rūšys:

  • Tradiciniai žaidimai;
  • Modernūs žaidimai.

Tradiciniai žaidimai

Jiems naudojamos tradicinės kortos su skaičiais nuo 2 iki 10. Kaladėje dar yra tūzai, bartukai, damutės ir karaliai. Kai kuriems žaidimams naudojamos specifinės kortos – jokeriai (juokdariai). Kortos vienos nuo kitų skiriasi ikonėlėmis – juodi vynai ♤, juodi kryžiai ♧, raudonos širdys ♡ bei raudoni zvonkai/būgnai ♢.

Šie žaidimai būdavo žaidžiami jau senais laikais. Paklausus mūsų senelių, ką jie veikdavo šaltais tamsiais vakarais, dažnai išgirstumėme atsakymą: „žaisdavom kortom“. Asilas, Durnius, Karas, Karuselė – tai yra tradiciniai žaidimai su kortomis.

Kortų žaidimai - klasikinės kortos

Kiti žaidimai

UNO, Dixit, Dobble – mums jau gerai žinomi netradiciniai kortų žaidimai. Jiems naudojamos specializuotos kortos. Pabandymui – nusipirkti galima žaidimo rinkinį su bazine kortų kalade. Pamėgus konkretų žaidimą, jis neatsibos, nes gamintojai siūlo daug žaidimų papildymų. Kai kuriuos papildymus sudaro tik kortos, į kitus įtraukiamos ir papildomos figūrėlės ar naujos taisyklės.

Kortų žaidimai - specifinės kortos

Iš šių trijų žaidimų, UNO yra panašiausias į klasikinį. Čia kortos turi skaitines reikšmes bei kelias papildomas korteles, kurios gali pakeisti ėjimo kryptį, priversti žaidėją praleisti ėjimą ar pasiimti daugiau kortelių į rankas.

Dobble ir Dixit žaidimų kortelėse skaičių nėra. Čia vyrauja piešiniai, pagal kuriuos atliekamos tolesnės užduotys. Dobble žaidėjai stengiasi kuo greičiau rasti vienodus paveikslėlius dvejose kortelėse. Dixit žaidime svarbiausia kortelei sugalvoti tokį apibūdinimą, pagal kurį vėliau pradinę kortelę pasirinktų bent vienas, bet ne visi žaidėjai.