Komandiniai žaidimai

Komandiniai žaidimai – kai nugalėti reikia ne vienam kitą.

Keista matyti žaidimus, kuriuose keli žaidėjai nesivaržo tarpusavy. Komandiniai žaidimai (dar jie vadinami bendradarbiavimo arba kooperaciniais) išskirtiniai tuo, kad juose reikia suvienyti jėgas ir nugalėti patį žaidimą. Visai smagu, kai nereikia pyktis su draugais dėl vieno ar kito ėjimo, pakenkusio kitam. Šįkart visi turi vieną tikslą.

Komandiniai žaidimai - kai visų jėgos suvienijamos

Komanda žaidime – kas tai?

Sąvoka „komanda“ įvardinama kaip žmonių (dviejų ar daugiau) siekimas to paties tikslo, darant gerą įtaką vienas kitam. Stalo žaidimuose galima veikti dviem variantais (priklauso nuo konkrečių taisyklių): bendrai tariantis arba kiekvienam galvojant už save, bet nekenkiant kitiems. Tariantis vieniems su kitais galima apgalvoti daug būsimų ėjimų. Kadangi žaidimas mėgsta kišti pagalius į ratus, tai kartais, ištraukus tam tikrą kortelę, visi iki šiol sudėlioti planai sugriūna ir tenka visą strategijos planą kurti iš naujo.

Galima pavarijuoti ir kitų kategorijų žaidimų taisyklėmis ir sukurti komandas ten, kur įprastai jų neturėtų būti. Kad ir Monopolio žaidime – galima kooperuotis į kelias komandas ir bendrai tariantis eiti per žaidimo lentą. Susivienykite ir laimėti bus daug lengviau.

Komandiniai žaidimai – kokia jų esmė?

Vienas iš žinomiausių komandinių stalo žaidimų yra Pandemic. Žemiau aprašytos jo taisyklės. Žaidimo metu visi žaidėjai kovoja prieš žaidimo lentą, kurioje plinta įvairios ligos. Gera žaidėjų strategija, apgalvoti veiksmai bei bendradarbiavimas veda laimėjimo link. Beje, žaidimo lenta taip pat nenori pasiduoti.

Kitas žaidimas, kuriame žaidėjai padeda vieni kitiems „30 iki Marso” („30 to Mars”). Jame žaidėjai 30 dienų turi išlikti gyvybingi. Jie kartu sprendžia kelyje į Marsą pasitaikančias problemas, kaupia resursus bei vykdo kitokias užduotis. Vėlgi pralaimi arba visi, arba nė vienas.

30 to Mars komandinis žaidimas