Žaidimai suaugusiems

Žaidimai suaugusiems – ar tikrai tokie egzistuoja?

Gal ir juokingai skamba, bet ilgą laiką žmonės galvodavo, kad žaidimai skirti tik vaikams. Kadangi pagrinde žaidimuose vyraudavo kauliukų metimai ir judėjimas figūrėlėmis, žaisti greitai atsibosdavo. Pamažu šis požiūris pradėjo keistis ir jis kinta iki šiol. Žaidimai suaugusiems skatina pasitelkti strategiją, apgalvoti nemažai būsimų žingsnių, neleidžia nuobodžiauti.

Žaidimai suaugusiems gausūs skirtingų elementų

Kokie tie žaidimai suaugusiems?

Strateginiai

Komandiniuose žaidimuose (pvz. Pandemic) iš anksto dėliojamas planas, kaip nugalėti patį žaidimą. Visi žaidėjai padeda vieni kitiems. Silpnesniems žaidėjams (jeigu neprieštarauja) galima patarti, kokį ėjimą daryti, kur geriau statyti žaidimo figūrėlę. Taip ir patys tobulėjame, ir mokome kitus. Visą žaidimą išlieka intriga ir noras pasiekti pergalę.

Kituose strateginiuose žaidimuose (pvz. Carcassonne) žmonės varžosi vienas prieš kitą. Kadangi kauliukų čia mesti nereikia (arba jie daro ne pagrindinį vaidmenį), laimėti atsitiktinumo dėka nepavyks. Vėlgi dėliojami strateginiai planai, naudojamos atitinkamos žaidimo kortelės, bandoma skintis kelią į priekį. Arba priešingai – trukdoma į priekį veržtis kitam. Laimėtojas paaiškėja tik pabaigus žaidimą. Bet laimėti tikrai nebūna lengva!

Žaidimų suaugusiems pavyzdys

Kortų

Vieni iš linksmiausių kortų žaidimų yra Alias ir Dixit. Jie skirti suaugusiems, bet gali žaisti ir vaikai. Įsijautus į šiuos žaidimus, galima nepastebėti kaip praeina vakaras (o gal ir rytas ateina). Jų taisyklės nėra sunkios, visiškai skiriasi nuo strateginių žaidimų. Išankstinių planų čia dėlioti nereikės – ištrauksit kortą ir skubėsit galvoti jai apibūdinimą. O kiti spėlios. Na ir tie atsakymai kartais būna tokie netikėti, kad juokiesi iki ašarų ir… žaidi vėl! Nes įdomu, įtraukia ir ilgai neatsibosta.

Judesio

Jei norite pajudėti, į pagalbą gali ateiti žaidimai (pvz. Jenga ir Twister). Pirmame judės tik jūsų rankos – turėsite statyti bokštą, traukti iš jo pagaliukus ir nenuversti. Antrame ant spalvotų atsitiktinai išrinktų apskritimų dėliosite rankas ir kojas. Abiem variantais teks pasistengti. Jenga negalima nugriauti bokšto, o Twister negalima nugriūti pačiam.

Žaidimas Jenga