Kortų žaidimas Karas – taisyklės

Ar mėgsti kariauti? O jeigu kovojant negali žinoti, kokius ginklus turi? Kortų žaidimas Karas ir jo paprastos taisyklės leidžia pasijausti tikrais kovotojais. Išbandyk savo sėkmę ir surink visas kortų kaladės kortas!

Žaidimo kortos

Kiti įdomūs kortų žaidimai: Kiaulė, Pasjansas, Durnius, Karuselė, Asilas, Vežimas, Tūkstantis.

Dažniausiai užduodami klausimai

❓ Kiek žmonių gali žaisti Karą?

Kortų žaidimą Karas žaisti gali 2 žmonės ir daugiau.

❓ Kiek kortų reikia kortų žaidimui Karas?

  • Reikalingų kortų kiekis: pilna kortų kaladė. Galima žaisti ir su mažiau kortų. Svarbiausia, kad jų skaičius dalintųsi iš žaidėjų skaičiaus ir kiekvienas žmogus gautų vienodą kortų skaičių.
  • Kortų rangai didėjimo tvarka:dviakė, triakė, keturakė, penkiaakė, šešiaakė, septynakė, aštuonakė, devynakė, dešimtakė, bartukas, dama, karalius, tūzas, jokeris.

Pasiruošimas žaidimui

Dalintojas visiems žaidėjams išdalina po lygų skaičių kortų. Kortos duodamos laikrodžio rodyklės kryptimi. Galima duoti po vieną, po tris ar po tiek kortų, kiek žaidėjai nusprendžia. Dalinama tol, kol kaladė baigiasi.

Kortų žaidimas Karas – taisyklės

Kai kortos išdalintos, žaidėjai jų maišyti negali. Kiekvieną partiją tenka žaisti su ta korta, kuri guli naudojamų kortų krūvelės viršuje. Svarbu visą laiką savo krūvelę laikyti užverstą ir nežiūrėti, kas viduje.

Žaidimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi. Pirmą veiksmą daro dalintojas. Jis savo viršutinę kortą atverstą deda ant stalo. Kiti žaidėjai taip pat ima savo viršutines kortas ir atverstas deda šalia tos, kurią išmetė dalintojas. Šį veiksmą laimi tas, kieno kortos rangas didžiausias. Tada jis susirenka visas atverstas kortas ir deda jas į panaudotų kortų krūvelę.

Kortų žaidimas Karas - 1 pavyzdys

Naudojamų kortų krūvelė – užverstos kortos, kurias po vieną reikės dėti ant stalo.

Panaudotų kortų krūvelė – kortos, kurias žaidėjas nukirto.

Kartais du žaidėjai (ar daugiau) išmeta vienodo rango kortas. Tokiu atveju jie turi pradėti „karą“. Kariaujama taip: ant vienodo rango kortų dedamos kitos kortos. Kiekvienas žaidėjas ant savo kortos deda vieną užverstą kortą, o ant jos – dar vieną atverstą. „Karą” tarp šių dviejų žmonių laimi tas, kurio viršutinė korta didesnio rango. Jeigu viršutinės kortos sutampa – kariaujama toliau (veiksmai analogiški).

Kai žaidžia daugiau nei du žaidėjai, tada „karas” gali turėti dvi baigtis:

  • Visas ant stalo gulinčias kortas laimi tas, kas laimėjo „karą”;
  • Ant stalo gulinčias visas kortas pasiima tas, kieno atverstos kortos rangas didžiausias (net jei tas žaidėjas „kare” nedalyvavo).

Pasibaigus „karui”, laimėjęs žmogus susirenka visas kortas, kurios guli ant stalo (ir užverstas, ir atverstas) ir deda į savo panaudotų kortų krūvelę.

Kortų žaidimas Karas - 2 pavyzdys

Kortų žaidimas Karas baigiamas

Jei kažkuriam žaidėjui pritrūko kortų, tada jis ima savo panaudotų kortų krūvelę ir ją gerai išmaišo. Nuo šiol ji vėl tampa naudojamų kortų krūvele.

Žaidimą laimi tas žaidėjas, kuris susirenka visas kortas – visą kortų kaladę.

Vaizdo įraše pateikiamos šiek tiek kitokios Karo taisyklės