Azartiniai žaidimai

Azartiniai žaidimai – kas jiems būdinga?

Skirtingai nuo kitų stalo žaidimų, azartiniai žaidimai (jų eiga bei laimėjimas) beveik nepriklauso nuo sugebėjimo žaisti, dažniausiai viskas vyksta atsitiktinai. Galimybės laimėti tokius žaidimus tiriamos matematikos atšaka – tikimybių teorija.

Azartinių žaidimų skirtumai

Lošimai kauliukais arba ruletė paremti grynai atsitiktinumu. Viskas priklauso tik nuo žaidėjo sėkmės. Mesdami kauliuką negalime nulemti, kokia puse jis atsivers. Aišku, būna išimčių, kai pasunkinama viena ar kita kauliuko pusė, bet tokie dalykai jau yra sukčiavimas.

Žaidimas, kurį laimėti padeda ir žaidėjo taisyklių perpratimas, šiokia tokia strategija – pokeris. Jame tik kortos išdalinamos atsitiktinai.

Azartiniai žaidimai - kauliukai

Kortų žaidimai priskiriami azartinių žaidimų kategorijai, nes juose kortos dalinamos atsitiktinai. Niekada nežinai, kokią kortą gausi ir ką su ja galėsi daryti. Kartais viena konkreti korta gali nulemti pergalę arba pralaimėjimą. Azartiniai kortų žaidimai sukuria ne tik įtampą, nežinant, ko tikėtis, bet ir malonumą, vykdant užduotis, nurodytas kortelėse.

Paimkim kaip pavyzdį Dixit žaidimą. Žaidėjai stengiasi atspėti, kuri korta yra pasakotojo, nors šalia padėtos dar kelios kortelės, atitinkančios apibūdinimą. Žaidėjus pagauna azartas bei noras atspėti kuo daugiau kortelių ir taip laimėti žaidimą.

Azartinių žaidimų istorijos eiga

Vienas iš pirmųjų azartinių žaidimų buvo lošimas kauliukais. Žmonės tiesiog mesdavo kauliuką ir laimėdavo tas, kam iškrisdavo didžiausias akių skaičius. Vėliau atsirado kortos ir įvairūs jų žaidimai. Deja, su kortų atsiradimu padaugėjo ir sukčiavimų. Užlankstyti kampučiai, leidžiantys atskirti, kokia tai korta, arba, ištraukus netinkamą kortą, ji slapta sukeičiama su naudingu variantu. Žaidimai iš pinigų (kitaip vadinami azartiniais lošimais) ilgą laiką buvo uždrausti įvairiose šalyse ir dabar jie dar daug kur reguliuojami įstatymu.

Azartiniai žaidimai - ruletė

Populiariausi azartiniai žaidimai:

  • Pokeris;
  • Ruletė;
  • Kortų žaidimai;
  • Bingo;
  • Kauliukų žaidimai.

Azartinis žaidimas - Bingo