Kortų žaidimas Asilas – taisyklės

Kortų žaidimas Asilas yra vienas iš linksmesnių. Greitis, azartas, nenoras tapti „asilu” skatina visus įdėmiai sekti žaidimo situaciją. Asilas patinka ir mažiems, ir dideliems. Svarbu nepamiršti, kad po žaidimo kartais gali truputį skaudėti, nes varžovai skubėdami iš visų jėgų pliaukšteli per jau padėtas rankas.

Surinktos 4 vienodos rūšies kortos

Kiti įdomūs kortų žaidimai: Kiaulė, Pasjansas, Karas, Karuselė, Durnius, Vežimas, Tūkstantis.

Dažniausiai užduodami klausimai

❓ Kiek žmonių gali žaisti Asilą?

Kortų žaidimas Asilas skirtas 2-9 žaidėjams.

❓ Kiek ir kokių kortų reikia, norint žaisti Asilą?

Reikalingų kortų kiekis: įprastinė kortų kaladė. Kortų, su kuriomis bus žaidžiama, kiekis, priklauso nuo žaidėjų skaičiaus:

  • 2 žaidėjai – tūzai, karaliai;
  • 3 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos;
  • 4 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai;
  • 5 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai, dešimtakės;
  • 6 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai, dešimtakės, devynakės;
  • 7 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai, dešimtakės, devynakės, aštuonakės;
  • 8 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai, dešimtakės, devynakės, aštuonakės, septynakės;
  • 9 žaidėjai – tūzai, karaliai, damos, bartukai, dešimtakės, devynakės, aštuonakės, septynakės, šešiaakės.

Pasiruošimas žaidimui

Kortos išmaišomos ir išdalinamos visiems žaidėjams po lygiai. Kiekvienas žaidėjas nusprendžia, kokios rūšies kortas rinks (visus 4 karalius, 4 dešimtakes, 4 septynakes ir kt.). Geriausia rinktis tas kortas, kokių daugiausiai turima rankose.

Kortų žaidimas Asilas – kaip jį žaisti?

Pirmiausia ėjimą atlieka dalintojo kairėje esantis žaidėjas. Jis išrenka vieną kortą, kurios jam nereikia. Tą kortą užverstą atiduoda jam iš kairės sėdinčiam žaidėjui. Varžovas paima kortą, ją apžiūri ir arba pasilieka sau, arba siunčia žaidėjui, esančiam kairiau.

Kortų žaidimas Asilas - 1 pavyzdys

Visas žaidimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi. Veiksmai kartojasi tol, kol kuris nors žaidėjas surenka 4 pasirinktos rūšies kortas. Tada jis deda ranką (delną) visiems pasiekiamoje vietoje. Kiti žaidėjai turi skubiai savo rankas dėti ant jau padėtosios. Žaidėjas, kuris ranką padeda paskutinis, tampa „asilu“.

Kortų žaidimas Asilas - 2 pavyzdys

Po pirmos partijos liūdėti nereikia, jūs dar nepralaimėjote

Reikia nepamiršti, kas po pirmos partijos „asilas“ dar nėra viso žaidimo pralaimėtojas. Jam priskiriama raidė „A“. Kitos partijos metu tokią pačią „A“ raidę gali gauti kitas žaidėjas. Na arba, jeigu labai nesiseka, tada pirmasis „asilas“ gauna „S“ raidę. Ir taip toliau. Visą žaidimą pralaimi tas, kas pirmas surenka visas raides: „A“, „S“, „I“, „L“, „A“, „S“.

Jeigu nepasisekė ir pralaimėjote žaidimą, teks palįsti po stalu ir asilo balsu sušukti „Y-a“. Žaisti galima ir su kitokiais gyvūnais. Tada pralaimėjus galima tapti paršiuku, šuniuku, višta ar dar kuo nors.

Filmukas nuotaikai praskaidrinti

Kortų žaidimas Asilas – kas jį laimi?

Pralaimėjusį žmogų jau išrinkome. O kas gi laimi žaidimą? Laimėtojas yra tas, kuris surinko mažiausiai žodį „asilas“ sudarančių raidžių. Nugalėtojas skelbiamas tik tada, kai kuris nors žmogus tampa asilu.