Klasikiniai kortų žaidimai

Klasikiniai kortų žaidimai

Ar prisimenate save vaikystėje? Klasikiniai kortų žaidimai buvo ta veikla, kuri suvienydavo vaikus, tėvus bei senelius. Susėsdavo visi į krūvą ir žaisdavo. Tai tapdavo puikiu bendravimo būdu.

Žmonės žaidžia kortomis

Kokie gi tie klasikiniai kortų žaidimai?

Tikriausiai esate girdėję tokius žaidimus kaip Durnius, Karuselė, Karas, Asilas, Kiaulė ir kt. Jų taisyklės labai paprastos, todėl mokymuisi daug laiko nesusigaišta. O pradėjus žaidimą, nesinori, kad jis baigtųsi. Na, aišku, anksčiau ar vėliau jis baigiasi, bet tada sukyla noras revanšui.

Šiame puslapyje pateikiame populiariausių kortų žaidimų taisykles su ėjimų pavyzdžiais. Lengvai suprasite, kas ir po ko vyksta.

Kodėl verta žaisti klasikinius kortų žaidimus?

  1. Jie skatina bendravimą. Dabar visi dažniausiai sulindę į kompiuterių ar mobiliųjų telefonų ekranus. Išnyksta tas tarpusavio ryšys. D6 komanda skatina kuo daugiau laiko praleisti bendraujant, žaidžiant ir būnant visiems kartu.
  2. Šiems žaidimams užtenka paprastos kortų kaladės. Net ir negalintys išlaidauti žmonės įperka kortas.
  3. Taisyklių paprastumas. Užtenka 5-10 minučių tam, kad viską suprastumėte. Tokiu atveju daugiau laiko gali skirti pačiam žaidimui.

Kortų kaladė

Klasikiniai kortų žaidimai

Dažniausiai žaidimams naudojama 52 kortų kaladė. Kas ją sudaro?

  • Kortų rūšys – vynai, kryžiai, širdys ir būgnai.
  • Kortų rangai – tūzas, dviakė, triakė, keturakė, penkiaakė, šešiaakė, septynakė, aštuonakė, devynakė, dešimtakė, bartukas, dama, karalius.
  • Papildomos kortos – jokeriai. Jie būna 2, 3 arba 4. Tokiu atveju kortų kinta ir kortų kaladės apimtis: 54, 55 arba 56.
  • Kai kuriems žaidimams naudojama nepilna kortų kaladė: pavyzdžiui, imamos aukštesnės kortos už 9. Tūzas kortų žaidimuose būna arba stipriausia, arba silpniausia korta.
  • Ponų kortos (bartukas, dama ir karalius) dalyvauja visuose kortų žaidimuose, tik skiriasi jų vertė.