Žaidimai šeimai

Žaidimai šeimai – ar verta tuo užsiimti?

Šeima – tai žmonės, su kuriais praleidžiame daugiausiai laiko. Šiltuoju sezonu daugiausiai keliaujam, mėgaujamės gamtos teikiamais malonumais. Bet Lietuva tokia šalis, kurioje daug laiko būna tamsu ir šalta. Stalo žaidimai šeimai užpildo tą tuščią laiką, kai kitokios veiklos nebelieka.

Stalo žaidimai šeimai skatina vaikų užimtumą

Kuo ypatingi žaidimai šeimai?

Stalo žaidimų yra labai įvairių. Vienų taisyklės sunkesnės, kitų lengvesnės. Šeimai skirtus žaidimus išmokti gali net vaikai. Taisykles galima pakeisti pagal savo ar mažųjų poreikius. Svarbiausia, kad visi būtų patenkinti ir suprastų, kaip reikia žaisti. Vertėtų savo šeimoje įvesti stalo žaidimų tradiciją. Geras žaidimas sukurs puikią nuotaiką ir vaikai tokių vakarų labai ilgai nepamirš.

Žaidimai šeimai suteikia daug džiaugsmo

Kaip palengvinti šeimai skirtų žaidimų taisykles?

Vienas iš pavyzdžių: Dixit žaidimas. Sugalvoti apibūdinimą kortelei gali bent truputėlį fantazijos turintis žmogus. Balsavimą galima keisti, atsižvelgiant į tai, ar vaikai moka skaičiuoti. Jeigu dar nemoka – ne bėda. Balsavimo skaičius galima pakeisti tiesiog spalvotais popieriaus ar kartono gabaliukais. Išdėliojus korteles, tiesiog padedame po skirtingų spalvų lapelį prie atitinkamų kortelių ir balsavimo metu pasirenkame tokios pačios spalvos popierių.

Jei neturite vaikams skirto Alias žaidimo, standartinį variantą palengvinti galima nenaudojant laiko skaičiuojančio laikroduko. Kadangi vaikai dar nežino sunkesnių žodžių, tokias korteles galima išimti arba tiesiog praleisti.

Monopolis jau šiek tiek sunkesnis žaidimas, bet, jį žaidžiant, galima kooperuotis į komandas. Svarbu, kad komandos būtų maždaug lygiavertės. Šis žaidimas vaikus išmoko finansinių dalykų, skaičiavimo. Taisykles taip pat galima supaprastinti. Pavyzdžiui, nesinaudoti gatvių įkeitimais, neversti pirkti kortelės, ant kurios užlipa figūrėlė, bet viską daryti laisva valia. Monopolyje net figūrėlės labai smagios – šuniukas, batas, kepurė ir pan. Vaikams tai labai patinka.

Žaidimas Monopolis ir jo figūrėlės