Žaidimai vaikams

Žaidimai vaikams padeda mokytis, pažinti pasaulį bei bendrauti

Nuo pat mažens vaikai ima tyrinėti pasaulį, susigalvoja įvairiausių žaidimų – rūšiavimas pagal spalvas, smulkių detalių dėliojimas iš vienos vietos į kitą ir pan. Nuo pirmų dienų, kai jau ima pažinti pasaulį, žaidimai vaikams daro daug naudingos įtakos.

Stalo žaidimai patiems mažiausiems

Kokio amžiaus vaikus supažindinti su stalo žaidimais?

Patys mažiausieji dar sunkiai supranta taisykles ir neturi kantrybės ilgam žaidimui. Nors jeigu vaikas domisi, dar iki trijų metų jis gali išbandyti atminties žaidimą. Jo taisyklės visai paprastos – tereikia atrinkti dvi vienodas korteles.

Nuo trijų metų jau galima pradėti žaisti lengvus kauliukų žaidimus – pavyzdžiui „Gyvatės ir kopėčios“. Tai legendinis žaidimas, kuriam prikurta įvairiausių variantų.

Trijų metų vaiką galima supažindinti ir su šaškėmis. Pirmiausia jis turėtų stebėti žaidimą, išsiaiškinti, kas ir kodėl buvo daroma, kokie toliau planai. Aišku, jeigu jam įdomu. Negalima vaikų versti kažką daryti, nes taip jie tik atbaidomi. Šaškės lavina vaiko pastabumą bei loginį mąstymą.

Nedidelis vaikas žaidžia šaškėmis

Domino taip pat vienas, iš mažiausiems skirtų žaidimų. Trimečiai jau puikiai gali dėlioti atitinkamas kaladėles vienas prie kitų.

6-7 metų vaikai jau lengviau supranta kortų žaidimų reikšmes. Tradiciniai kortų žaidimai, tokie kaip karas (žaidimo metu svarbu susirinkti visas kaladės kortas) ar kiaulė (šį žaidimą, atvirkščiai, laimi tas, pas kurį kortų nebeliko) – puikus pasirinkimas. Iš naujesnių žaidimų, tokio amžiaus jau tinka Dobble (reikia dvejose kortose surasti vieną sutampantį simbolį), Uno (žaidime reikia derinti kortų spalvas arba skaičius). Pirmą kartą tėvai gali parodyti taisykles, paaiškinti jas savais žodžiais, o tada jau žaidimai tęsis dienų dienas – daug geriau nei sėdėjimas prie telefono!

Žaidimai vaikams su kauliukais ir figūrėlėmis

Nereikėtų pamiršti ir judesio pilno Twister žaidimo. Vaikai labai mėgsta dūkti, lakstyti, o šis žaidimas padeda greitai ir naudingai panaudoti besiveržiančią energiją. Šešiamečiai jau drąsiai gali jį žaisti.