Stalo žaidimai

Stalo žaidimai – kas tai?

Jau vien iš pavadinimo galima suprasti, kad stalo žaidimai yra tik tie, kuriems reikalingas stalas. Nors nereikėtų užsiprogramuoti vien ties stalo sąvoka. Juos žaisti galima iškylaujant ant kilimėlio, patogiai įsitaisius ant grindų. Jei nėra kitų galimybių, žaisti galima ir ant lovos.

Tai kokia gi tų stalo žaidimų tikroji reikšmė? Dažniausiai jiems naudojama žaidimo lenta bei specialios figūrėlės, kortelės ar kauliukai.

Įvairūs stalo žaidimai

Kuo stalo žaidimai skiriasi vieni nuo kitų?

Pagal savo pomėgius žmogus gali išsirinkti žaidimo sunkumą, kategoriją, net ir laiką, kiek reikės žaisti. Mėgstantys strategijas, būsimų veiksmų dėliojimą renkasi tokius žaidimus kaip Pandemic ar Carcassonne. Jeigu labiau norisi smagiai pasijuokti – geriau rinktis Dixit ar Dobble žaidimą. Klasikinių žaidimų gerbėjai sėda prie šaškių ar šachmatų lentos ir ten bando įveikti savo priešininką.

Kokie komponentai naudojami prieš tai paminėtų žaidimų eigoje?

Pandemic žaidime yra lenta, įvairios kortelės bei figūrėlės. Carcassonne – žaidimo lauką statome patys iš atskirų gamtos kortelių, ant viršaus dedame figūrėles. Dixit esmė – spalvingos pieštos kortelės ir figūrėlės, skirtos taškų skaičiavimui. Dobble žaisime tik su kortelėmis, kuriose reikia surasti vienodą simbolį. Na, o šaškės ir šachmatai neįsivaizduojami be lentos ir figūrėlių. Tik šaškėse visos figūros vienodos, o šachmatuose kiekviena iš jų turi kitokią formą bei vaidmenį.

Stalo žaidimų komponentai

Kaip išsirinkti gerą stalo žaidimą?

Pirmiausia, rekomenduojama internete pasiskaityti apie norimą žaidimą. Atkreipkite dėmesį į tai, kiek laiko vidutiniškai užtrunka žaidimas, nuo kokio amžiaus jį galima žaisti. Bent jau akimis permeskite taisykles. Jeigu norite kažko lengvo ir paprasto, geriau rinktis kortų žaidimus. Jų taisyklės daug lengvesnės. Norint gerai suprasti strateginių žaidimų taisykles, teks rimčiau pasigilinti. Dažniausiai net žaidimo metu taisyklių lapą žmonės laiko kažkur šalia, kad galėtų pasitikrinti, ar teisingai viską daro. Nesivaikykite kažkokių madų, rinkitės būtent tai, kas jums patinka. Ir mėgaukitės žaidimu!

Smagu, kad šiais laikais stalo žaidimus nusipirkti išties paprasta – jie parduodami fizinėse parduotuvėse (Maxima, Norfa ar net kaimo parduotuvėlėse), internetinėse parduotuvėse (Varlė.lt, Senukai ar mažiau žinomose) arba tiesiog iš kitų žmonių.