Meilės laiškai arba Love letter žaidimas kvepia romantika, nes princesė laukia tikros meilės, kurią gerbėjai jai parodo savo laiškai. Ir tik tas, kas nusiųs jai daugiausiai romantiškų laiškų, pelnys jos dėmesį, meilę bei karaliaus pritarimą. Tai išties smagus modernusis kortų žaidimas, kuris tinka ir vaikams, ir suaugusiems.
❓ Kiek žmonių gali žaisti Love letter žaidimą?
Meilės laiškų žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 4 žmonių.
❓ Kiek trunka Love letter žaidimas?
Šis žaidimas gali trukti nuo 15-45 minučių, nors vidurkis yra apie 20 minučių.
❓ Nuo kokio amžiaus galima žaisti Love letter?
Šis žaidimas rekomenduojamas nuo 10 metų amžiaus, nors jį žaisti gali ir mažesni vaikai.
❓ Kokiai kategorijai priskiriamas Love letter žaidimas?
Tai yra modernusis kortų žaidimas, kurio metu reikia stengtis nuslėpti, kokias kortas turite; stengtis atspėti, ką turi jūsų varžovai bei susikurti strategiją, kaip nusiųsti kuo daugiau laiškų princesei.
❓ Kas sudaro Love letter žaidimo rinkinį?
Rinkinyje rasite 16 veikėjų kortelių, 4 atminties korteles, 12 širdelių ir 1 taisyklių knygelę.
Love letter žaidimas ir jo rinkinys
16 veikėjų kortų
Kiekvienoje iš jų yra nurodyti duomenys, kurių jums reikės, norint žaisti su ta korta. Viršutiniame kortelės kampe galima matyti kiek verta ta korta. Kuo didesnis skaičius užrašytas, tuo šis veikėjas artimesnis princesei. Kotelių apačioje nupiešta, kokį veiksmą reikės atlikti, kai konkreti kortelė bus padėta ant stalo.
- Princesės korta – 1;
- Grafienės korta – 1;
- Karaliaus korta – 1;
- Princo kortos – 2;
- Tarnaitės kortos – 2;
- barono kortos – 2;
- Kunigo kortos – 2;
- Sargybinio kortos – 5.
4 atminties kortos
Jose surašyti visi duomenys apie žaidimą, jeigu žaidėjai tai pamirštų arba tiesiog susipainiotų. Čia matome visų kortų sąrašą, veiksmus, kuriuos jos nurodo atlikti. Taip pat parašyta, kiek konkrečių kortų yra žaidimo kaladėje.
12 širdelių
Šios širdelės pažymi princesės meilę. Tą meilę užsitarnauti galima siunčiant jai laiškus.
Tikslas
Žaidimo esmė – kuo greičiau princesei perduoti savo meilės laišką. Viso žaidimo eigoje turėsite po vieną kortą, kuri nurodys, koks tarpininkas perdavinės jūsų laišką. Labai svarbu, kad laišką turėtų asmuo, kuris yra kuo artimesnis princesei, t.y. turintis kuo didžiausią skaičių, kuris užrašytas jo kortelės viršuje. Kuo artimesnis tarpininkas, tuo pirmesni būsite.
Pasiruošimas
Visos 16 kortelių sumaišomos ir sudedamos į vieną užverstą kaladę. Ją vadinsime NEPANAUDOTŲ KORTŲ KALADE. Tada vieną kortelę nuo kaladės viršaus nuimame ir padedame šalia. Ji turi būti užversta ir į ją žiūrėti niekas negali.
Tada kiekvienas žaidėjas pasiima po vieną kortelę nuo nepanaudotų kortų kaladės viršaus. Asmenines kortas galima apžiūrėti, svarbu jų nerodyti kitiems. Pirmasis savo ėjimą darys tas žaidėjas, kuris neseniai buvo pasimatyme. Kai pasimatyme buvo keli žmonės, tada pradeda jauniausias iš jų.
Šį žaidimą galima žaisti ir dviems. Tokiu atveju nuo nepanaudotų kortų kaladės viršaus reikia nuimti tris kortas ir atverstas padėti kažkur šalia. Šios kortos žaidime nedalyvaus.
Love letter taisyklės
Love letter žaidimas suskirstytas į kelis raundus. 1 raundas = 1 diena. Kiekvienos dienos pabaigoje princesė gauna vieno gerbėjo laišką. Kitos dienos gale gauna kitą laišką ir taip iki žaidimo pabaigos. Bet vienas laiškas princesei dar nieko nereiškia – ji turi gauti pakankamą laiškų kiekį tam, kad pamiltų kažkurį vieną savo gerbėją.
Kiekvieno ėjimo metu žaidėjas turi paimti vieną kortą iš nepanaudotų kortų krūvelės viršaus. Tada jis apžiūri tą kortą ir tą, kurią gavo žaidimo pradžioje. Išsirenka tą kortelę, kuri jam naudingesnė, deda ją atverstą ant stalo ir atlieka veiksmą, kuris nurodytas toje kortelėje. Visas panaudotas kortas viso žaidimo metu reikia laikyti atverstas priešais save ant stalo. Kiekvieno ėjimo metu panaudotą kortelę reikia dėti ant jau padėtos kitos kortos tam, kad matytųsi jų eiliškumas.
Kai vienas žaidėjas baigia savo ėjimą, tada veikia tas, kas yra jo kairėje.
Iškritimas iš raundo
Kai kažkas iškrenta iš žaidimo, jis einamajame raunde dalyvauti nebegali. Tokiu atveju jis turi padėti savo atverstą kortelę ant stalo ir nebeatlikinėti daugiau jokių veiksmų.
Sąžiningumas
Kai kurie žmonės žaidžia nesąžiningai ir sukčiauja tada, kai reikia atlikti veiksmą, kuris parašytas Sargybinio kortelėje. Taip pat kai kurie neišmeta Grafienės kortos, nors rankose laiko dar ir Karaliaus arba Princo kortą. Prieš žaidimą susitarkite, kad niekas nesukčiaus arba tiesiog nežaiskite su tais, kurie nemoka to daryti teisingai. (Jeigu kyla įtarimų, vieną žmogų galite paskirti „policininku”. Tokiu atveju jis stebėtų kiekvieno žaidėjo kortas, bet pats nežaistų).
Raundo pabaiga
Vienas raundas baigiasi tada, kai ištuštėja nepanaudotų kortų kaladė. Visi neiškritę žaidėjai tada parodo kortas, kurias turi. Šį raundą laimi tas, kieno turima korta yra aukščiausios vertės. Jeigu du žaidėjai turi vienodos vertės kortas, tada laimi tas, kieno bendra panaudotų kortų taškų suma didžiausia. Kai lygiosios ir čia, tada raundo nelaimi niekas.
Raundas gali baigtis ir tokiu atveju, jeigu iškrenta visi žaidėjai ir lieka tik vienas. Tas likusysis laimi raundą.
Tas, kad laimi raundą, gauna širdelę. Tada pradedamas naujas raundas. Pirmasis žaidžia tas, kuris laimėjo raundą.
Love letter žaidimo nugalėtojas
Kai Love letter žaidimas baigiasi, tada visą žaidimą laimi tas, kas surenka reikiamą širdelių kiekį.
- Kai žaidžia du žmonės – reikia 5 širdelių;
- 3 žaidėjai – 4 širdelės;
- 4 žaidėjai – 3 širdelės.
Papildomos taisyklės
Kai dedate savo kortą, kurią naudosite, turite išsirinkti žmogų, kuriam ji bus skirtas. Tai bus jūsų taikinys.
Negalima rinktis to, kas jau iškritęs iš žaidimo ir to, ką saugo Tarnaitė. Kartais Tarnaitė saugo visus, tokiu atveju dedate kortą, bet taikinio rinktis negalite. Jeigu tokiu atveju deda Princo kortą, tokiu atveju pats tampate taikiniu. Daugiau apie žaidimą EN.
Veikėjai
Princesė
Kai ant stalo padedate Princesės kortelę, tada iškrentate iš raundo.
Grafienė
Grafienės veiksmas galioja visą laiką, kol jos kortelę turite savo rankose. Jeigu ištraukiate Princo arba Karaliaus kortą, tada pirmiausia turite išmesti Grafienę. Karaliaus arba Princo naudoti negalite tol, kol jūsų rankose yra Grafienė. Nepamirškite, kad Grafienę dėti galite net jeigu ir neturite Karaliaus ar Princo kortos.
Karalius
Kai padedate ant stalo Karalių, tada kitą kortą, kurią laikote rankose, turite privalote išmainyti į kažkurią vieną kito žaidėjo (taikinio) kortą.
Princas
Kai ant stalo dedate Princą, tada turite pasirinkti taikinį (juo galite būti ir jūs). Jeigu visus jūsų varžovus saugo Tarnaitė, tada Princo taikiniu galite būti tik jūs pats. Žaidėjas, kurį pasirinkote, savo rankose laikomą kortą turi padėti ant stalo, bet neatlikinėti joje nurodytų veiksmų ir tada iš nepanaudotų kortų kaladės viršaus pasiimti sau kitą kortą. Jeigu nepanaudotų kortų krūvelė tuščia, tada paimti reikia tą kortą, kurią žaidimo pradžioje atidėjote į šalį.
Tarnaitė
Kai ant stalo padedate Tarnaitę, tada iki kito savo ėjimo jūs esate saugūs ir niekas negali jūsų pasirinkti savo taikiniu.
Baronas
Kai ant stalo dedate Baroną, tada turite pasirinkti taikinį ir su juo palyginti abiejų turimas kortas. Kiti žaidėjai tų kortų matyti negali. Deja, tas žaidėjas, kurio kortos vertė bus mažesnė, iškris iš šio raundo.
Kunigas
Padėjus ant stalo Kunigą, jūs pasirenkate taikinį ir pažiūrite, kokią kortą jis turi. Kiti žaidėjai negali sužinoti, kokia tai korta.
Sargybinis
Padėję sargybinio kortą, jūs išsirenkate taikinį ir turite spėti, kokia korta yra jo rankose. Jeigu atspėsite, tada pasirinktas žaidėjas iškris iš šio raundo.