Kortų žaidimai vienam yra retas reiškinys, bet jeigu neturite šalia draugo ar šeimos nario, galite tuo užsiimti ir būnant vienumoje. Kortų žaidimas Pasjansas Voras tam puikiai tinka.
❓ Kiek žmonių gali žaisti Pasjansą Vorą?
Pasjansas Voras skirtas 1 asmeniui.
❓ Kiek kortų reikės Pasjanso Voro žaidimui?
Šiam žaidimui reikia dviejų kortų kaladžių (be jokerių).
❓ Kaip didėja kortų rangai Pasjanso Voro žaidime?
Kortų vertė pagal stiprumą: tūzas, dviakė, triakė, keturakė, penkiaakė, šešiaakė, septynakė, aštuonakė, devynakė, dešimtakė, bartukas, dama, karalius.
Kiti įdomūs kortų žaidimai: Durnius, Pasjansas, Karas, Karuselė, Asilas, Vežimas, Tūkstantis, Kiaulė.
Pasiruošimas žaidimui
Pirmiausia gerai išmaišykite kortas. Tada jas išdėliokite pavyzdyje nurodyta tvarka pradedant nuo kairės:
- keturios krūvelės po penkias užverstas ir vieną atverstą kortą;
- šešios krūvelės po keturias užverstas ir vieną atverstą kortą.
Likusias kortas užverstas padėkite šalia savęs. Tai bus užverstoji kortų krūvelė, kurią naudosite tada, kai su einamosiomis kortų krūvelėmis nebegalėsite atlikti jokio veiksmo.
Kortų Pasjansas Voras gali būti trijų sunkumo lygių:
- visas kortas galima dėti vieną ant kitos ir vėliau perkelti į kitas krūveles (nesvarbu, kokios jos rūšies). Tokie žaidimai kortomis Voras yra patys lengviausi;
- vieną ant kitos galima dėti visas kortas, bet vėliau perkelti galėsite tik tokį derinį, kurį sudaro tos pačios spalvos kortos (raudona – juoda);
- vieną ant kitos galima dėti bet kokią kortą, bet perkelti kortų derinį galima tada, kai jį sudarančių kortų rūšys sutampa (vynai, kryžiai, širdys, būgnai).
Kortų žaidimas Pasjansas Voras pradedamas
Žaidimo esmė – sudaryti kortų derinį nuo karaliaus iki tūzo. (Karalius viršuje ir į apačią leidžiasi žemesnės kortos). Sudarę tokį derinuką, galėsite jį perkelti į galutinę kortų krūvelę, kurią matote pavyzdyje. Užpildžius visas galutines krūveles, Žaidimas voras Pasjansas bus laimėtas.
Einamosiose krūvelėse kortas turite dėti viena ant kitos atitinkama tvarka: K-Q-J-10-9-8-7-6-5-4-3-2-A. Pvz.; dviakės dėti ant keturakės negalima. Būtina į šį derinį įterpti triakę.
Jeigu bent viena einamųjų kortų krūvelė ištuštėjo, tokiu atveju į tuščią vietą galite perkelti kokią tik norite kortą arba kortų derinį.
Kortų derinį perkelti galima ir ant tinkamos kortos. Pvz.: derinį 5-4-3 galite perkelti tik ant šešiaakės.
Surinkus kortų derinį nuo karaliaus iki tūzo, iškart sudėkite kortas vieną ant kitos ir atverstas perkelkite į vieną iš galutinių krūvelių.
Kai atliekate visus įmanomus veiksmus su einamosiomis kortų krūvelėmis, tada traukite po vieną kortą iš užverstų kortų krūvelės viršaus ir dėkite atverstas ant einamųjų kortų kaladžių viršaus. Tą padaryti galite tik kai visos šios krūvelės yra užpildytos, todėl jeigu kurioje nors einamojoje kortų krūvelėje nėra nė vienos kortos, tada ką nors perkelkite į tuščią vietą.
Žaidimo pabaiga
Kortų žaidimas Pasjansas Voras baigiamas tada, kai visos kortos atsiduria galutinėse krūvelėse. Sėkmės.
Kortų žaidimas Voras vaizdo įraše
Kortų žaidimas Pasjansas Voras ir papildomi žaidimo variantai anglų kalba.