Ruletės taisyklės – kaip žaisti ruletę?

Ruletė – tai azartinis stalo žaidimas (panašiai kaip Bingo), tinkamas bet kokiam kiekiui žaidėjų. Nėra nurodomas nei minimalus, nei maksimalus dalyvių skaičius, gali žaisti netgi vienas asmuo. Taip pat galima susitarti ar žaidžiama tik laiko praleidimui, ar įtraukiami tikri pinigai, ar kažkas sutarto. Ruletės taisyklės išties paprastos, žemiau sužinosite, kaip žaisti ruletę.

Stalo žaidimas Ruletė

Ruletė žaidimas ypatingas tuo, kad niekas nėra įpareigotas žaisti tiek, kiek žaidžia kiti. Jei daromas statymas, išlaukiama laimėjimų dalinimo ir po to, norint, galima pasitraukti, ar padaryti pauzę. Taip pat puiku tai, kad naujai prisijungusiems nereikia ilgai aiškinti taisyklių ir galite netrukus pradėti. Šį žaidimą galima žaisti namuose, taip pat jį turi ir geriausi kazino internete.

Žaidimo rinkinys:

 • ruletės veltinis arba mini ruletės stalas;
 • 180 žetonų su skirtingomis reikšmėmis: balti – 1, raudoni – 2, mėlyni – 5, geltoni – 10, žali – 25, oranžiniai – 50 (žetonų kiekis gali skirtis, priklausomai nuo jūsų turimo ruletės rinkinio);
 • 2 kamuoliukai (kai kuriuose rinkiniuose gali būti tik 1, nes antras yra atsarginis);
 • ruletės ratas;
 • krupjė lazdelė.
Ruletė stalo žaidimas ir jo komponentai

Ruletės taisyklės

Žaidimo tikslas

 • pastatyti žetonus ant to skaičiaus, ar kitos reikšmės, kurią krupjė išsuks ruletės rate;
 • surinkti kuo daugiau žetonų.

Pasiruošimas Ruletės žaidimui

 • ant stalo, ar kito paviršiaus, kur bus žaidžiama, patiesiamas veltinis;
 • išrenkamas asmuo, kuris bus krupjė;
 • prie krupjė padedamas žaidimo ratas ir jam duodamas kamuoliukas, lazdelė;
 • likusiems žaidėjams padalinami žetonai (jų turi likti ir pas krupjė);
 • naujokams paaiškinamos ruletės taisyklės.
Ruletės taisyklės kaip žaisti ruletę

Kaip žaisti ruletę?

Ruletės taisyklės yra vienos iš lengviausių stalo žaidimų kategorijos žaidimuose. Žaidėjai stato norimą žetonų kiekį (nepriklausomai nuo kitų) ant pasirinktos veltinio zonos iki krupjė paskelbia, kad statymams skirtas laikas baigėsi. Po šio pranešimo nieko nebegalima keisti. Tada krupjė ima kamuoliuką ir jį išsuka ruletės rate, paleisdamas arčiau krašto. Prarasdamas pagreitį, rutuliukas atsiduria skaičių zonoje, kol galų gale sustoja ties kažkuriuo vienu. Tada, ruletės ratą sukęs asmuo, sutikrina visus statymus ir išmoka visus laimėjimus iš banko – žetonų, kurie yra pas krupjė (visada laimėjęs asmuo atgauna tai ką statė ir papildomai gauna tiek kartų daugiau žetonų, kiek priklauso nuo pasirinkto statymo būdo). Pradedamas naujas raundas.

Galimi statymo būdai

Konkretus skaičius

Skaičiai yra nuo 0 iki 36. Ant jų statyti yra labai rizikinga, nes šansas laimėti yra tik 1 iš 37. Tačiau teisingai pasirinkus, laimite net 35 kartus daugiau, nei pastatėte.

Ruletė taisyklės statymas ant vieno skaičiaus

Du šalia esantys skaičiai

Žetonas dedamas ant linijos, skiriančios du skaičius. Šiuo atveju tikimybė laimėti yra 2 iš 37. O išmokama 17 kartų daugiau, nei statėte.

Statymas ant dviejų skaičių

Trys skaičiai (gatvė)

Žetonas dedamas prie vienoje eilėje esančių skaičių išorinės linijos. Taip pasirenkate 3 iš eilės einančius skaičius. Laimėjimo tikimybė yra 3 iš 37. Išmokama 11 kartų daugiau, nei statėte.

Stalo žaidimas ruletė statymas ant trijų skaičių

Keturi skaičiai (kampas)

Tai statymas ant 4 skaičių, žetonus dedant ant kampo, kuriame susikerta šie skaičiai. Laimėjimo tikimybė – 4 iš 37. Pasisekus, išmokama 8 kartus daugiau, nei statėte.

Ruletės žaidimas statymas ant keturių skaičių

Šeši skaičiai (linija)

Žetonai dedami ant dviejų eilučių kampo, siekiant ir skaičių zonos išorę. Taip gali būti pasirinkti 6 skaičiai, einantys iš eilės, pvz.: 7, 8, 9, 10, 11, 12. Tikimybė laimėti- 6 iš 37, o laimėjimas būna 5 kartus didesnis, nei statėte.

Europietiška ruletė statymas ant šešių skaičių

Tuzinai

Žetonai statomi ant vieno iš trijų pasirinkimų: 1-12, 13-24, 25-36. Tikimybė pataikyti yra 12 iš 37, o išmokama 2 kartus daugiau, nei statėte.

Amerikietiška ruletė statymas ant tuzino

Stulpeliai

Tai trys langeliai po skaičiais, pasirinktas vienas reiškia visus skaičius esančius virš jo, išskyrus 0. Tikimybė laimėti – 12 iš 37. Išmoka – 2 kartus didesnė už statymą.

Prancūziška ruletė statymas ant stulpelio

Pirmoji ar antroji pusė

Pasirenkamas langelis, žymintis skaičius 1-18 arba 19-36. Tikimybė pataikyti yra 18 iš 37. Laimėjimas lygus statymui.

Žaidimai ruletė statymas ant pirmos antros pusės

Spalva

Pasirenkami visi skaičiai, esantys juodame arba raudoname fone. Tikimybė laimėti 18 iš 37. Laimima tiek, kiek pastatėte.

Ruletės stalas ir statymas ant spalvos

Lyginis ar nelyginis skaičius

Žetonai dedami ant even langelio norint lyginių skaičių, arba ant odd norint nelyginių. Tikimybė pataikyti – 18 iš 37, o laimėjimo atveju gaunate tiek, kiek pastatėte.

Statymas ant lyginio arba nelyginio skaičiaus

Žaidimo pabaiga

Žaidimo ruletė taisyklės leidžia patiems spręsti, kiek truks žaidimas. Kiekvienas žaidėjas pasitraukti gali kada nori, arba galima nustatyti kiek laiko bus žaidžiama. Taip pat kažkam žaidimas gali pasibaigti, jei jis nebeturi žetonų. O laimėjusiu, žinoma, skelbiamas tas, kurio žetonų vertė pabaigoje yra didžiausia. Daugiau apie ruletę galite paskaityti BoardGameGeek puslapyje.

≧❂◡❂≦ Kiek žmonių gali žaisti ruletę?

Žaidėjų skaičius yra labai įvairus – galite žaisti vienas, arba statymus atlikti galės ir platus draugų ratas. Galite nusipirkti kelis ruletės žetonų rinkinius ir surinkti platų žaidėjų ratą.

≧❂◡❂≦ Kiek trunka ruletės žaidimas?

Žaidimo trukmė labai įvairi. Galite sužaisti vieną partiją ir užbaigti. Tačiau galima statymus daryti ir kelias valandas.

≧❂◡❂≦ Nuo kokio amžiaus galima žaisti ruletę?

Kadangi tai labai paprastas žaidimas, tai jį žaisti gali net vaikai. Svarbiausia neduoti jaunesniems nei trijų metų, nes jie gali užspringti kamuoliukais arba žetonais.

≧❂◡❂≦ Kiek spalvų yra ant ruletės rato?

Trys spalvos – raudona, juoda ir žalia.

≧❂◡❂≦ Kiek nulių yra ant ruletės rato?

Viskas priklauso nuo to, kokį ruletės rinkinį nusipirksite. Yra trys skirtingi žaidimai ruletė:

 • Amerikietiška ruletė turi du nulius;
 • Europietiška ruletėvieną nulį;
 • Prancūziška ruletė taip pat turi vieną nulį.