Bingo žaidimas – taisyklės

Smagus Bingo žaidimas padės suprasti ar jus lydi sėkmė. Skaičiai čia ištraukiami grynai atsitiktinai, žaidėjai niekaip negali įtakoti, ką konkrečiai traukti. Azartiniai žaidimai tuo ir įdomūs, nes juose retai įmanoma įtakoti savo laimėjimą.

Bingo taisyklės ir pasiruošimas žaidimui

Žaidimo rinkinys

  • 1 žaidimo lenta (ji skirta žaidėjui, kuris dalyvaus kaip žaidimo meistras);
  • 10 kortelių;
  • 75 žetonai, ant kurių surašyti skaičiai (platesnė informacija, ką daryti, jeigu rinkinyje vietoj šių žetonų yra žaidimo kamuoliukai);
  • 240 žetonų, kurie skirti skaičių uždengimui.

Dažniausiai užduodami klausimai

❓ Kiek žaidėjų gali žaisti Bingo?

Pagal oficialias Bingo taisykles, žaisti gali du ir daugiau žaidėjų. Dažniausiai žaidėjų skaičių apriboja žaidimo rinkinyje esančių kortelių skaičius. Aišku, jeigu nori, žaisti gali net ir 20 žmonių, tiesiog tada reikia patiems atsispausdinti papildomas korteles ir skaičių uždengimo žetonus.

❓ Nuo kokio amžiaus galima žaisti Bingo?

Bingo žaidimas turi labai paprastas taisykles, todėl jį žaisti gali net vaikai. Oficialus minimalus žaidėjų amžius 5 metai.

Tikslas

Bingo žaidimas reikalauja atidumo ir greičio, norint pirmam sudėlioti „Bingo“ eilę. Tai yra 5 skaičiai iš eilės asmeninėje Bingo kortelėje.

Pasiruošimo eiga

Pirmiausiai nusprendžiama, kuris žaidėjas bus atsakingas už žaidimo lentą bei skaičių žetonus. Šį žaidėją vadiname žaidimo meistru.

Žaidimo lenta

Žaidimo meistras turi sumaišyti visus žetonus, ant kurių yra skaičiai. Tie žetonai padedami šalia žaidimo lentos. Pati žaidimo lenta, tiksliau viršutinė jos eilė, yra pažymėta raidėmis „B-I-N-G-O“. Kiekvienas iš 5 stulpelių pavadintas viena raide.

Bingo kortelės padalinamos kiekvienam žaidėjui po lygiai. Prieš žaidimą nusprendžiama, su keliomis kortelėmis bus žaidžiama. Nepanaudotas korteles reikia padėti į žaidimo dėžę. Žetonai, skirti skaičiams uždengti, padedami ant stalo taip, kad visi žaidėjai galėtų juos pasiekti.

Bingo žaidimas pradedamas

Visi žaidėjai žetonais uždengia savo kortelių viduryje esantį tuščią laukelį. Jis iš karto automatiškai įskaičiuojamas į „Bingo“ eilę.

Žaidimo meistras atsitiktinai ištraukia vieną žetoną, jį atverčia ir garsiai pasako jo numerį. Pavyzdžiui, B1.

Tie žaidėjai, kurie savo kortelėse turi šį numerį, padeda ant jo žetoną, paimtą iš krūvelės stalo viduryje. Šį numerį žaidimo lentoje žetonu uždengia ir žaidimo meistras.

Žaidėjai, kurie šio numerio neturi, laukia kitos skaičiaus, kuris, galbūt, bus jiems tinkamas.

Kai visi žaidėjai uždengia turimus numerius, žaidimo meistras vėl traukia naują žetoną. Tada ankstesni veiksmai kartojami. Žaidėjai uždengia turimus skaičius savo kortelėse, žaidimo meistras taip pat uždengia atitinkamą skaičių žaidimo lentoje.

Bingo žetonai

Kai kažkuris žaidėjas iš žetonų, kuriais uždengti skaičiai, sudaro eilę, jis sušunka „Bingo“. Eilė gali būti horizontali, vertikali arba įstriža.

Kartais, žaidimo meistras gali sustabdyti žetonų traukimą ir sulyginti lentoje uždengtus skaičius su žaidėjų kortelėse uždengtais skaičiais. Visa tai tam, kad kas nors nebūtų kažko praleidęs arba uždengęs ne to.

Bingo žaidimas baigiamas

Kai kažkas iš žaidėjų, užpildęs eilę savo kortelėje, pasako „Bingo“ – jis tampa laimėtoju. Kito žaidimo metu jam tenka žaidimo meistro vaidmuo. Jeigu du žaidėjai vienu metu sušunka „Bingo“, jie laimi lygiosiomis. Tokiu atveju žaidimo meistras išrenkamas atsitiktiniu būdu.

Prieš pradedant naują žaidimą, reikia vėl sumaišyti visas žaidimo korteles ir jas išdalinti žaidėjams.

Bingo žaidimas su kamuoliukais

Bingo aparatas ir kortelės

Jeigu turite Bingo žaidimą, kuriame yra kamuoliukų traukimo aparatas, tokiu atveju žetonai su numeriai nėra traukiami. Žaidimo meistras suka kamuoliukų aparatą ir ištraukia atsitiktinį kamuoliuką su numeriu. Vėliau viskas tai, kaip žaidime, kuriame traukiami žetonai. Bingo žaidimą galite parsisiųsti ir į savo išmanųjį Android arba IOS įrenginį.