Wingspan stalo žaidimas

Wingspan stalo žaidimas, arba lietuviškai vadinamas Sparnuotieji, yra puikus pasirinkimas visiems, kurie mėgsta paukščius, gamtą ir strategijas.

Šiame žaidime jūs galėsite tapti paukščių žinovu, kuris bandys sukurti savo kolekciją iš įvairių rūšių ir tipų paukščių atvaizdų.

Žaisdami šį stalo žaidimą turėsite planuoti savo ėjimus, atsižvelgdami į paukščių savybes, mitybos poreikius ir gyvenimo ciklą. Taip pat jūs galėsite naudoti išskirtinius paukščių gebėjimus, kad gautumėte papildomų taškų.

Pagrindiniai faktai apie Sparnuotieji stalo žaidimą

 • Sukurtas: 2019
 • Tipas: Strateginis
 • Žaidėjų skaičius: 1-5
 • Trukmė: nuo 40 min iki 2 valandų
 • Sudėtingumo lygis: vidutinis
 • Žaidėjų amžius: 10 ir daugiau metų
 • Sparnuotieji yra stalo žaidimas, skirtas paukščių mylėtojams, gamtos entuziastams ir strategams.
 • Žaidime žaidėjai planuoja savo ėjimus, atsižvelgdami į paukščių savybes, mitybos poreikius ir gyvenimo ciklą.
 • Kiekvienas paukščio kortelė turi savo unikalias galimybes, kurias žaidėjai gali išnaudoti, siekdami gauti daugiau taškų.
 • Žaidimo tikslas – sukurti geriausią paukščių kolekciją savo rezervate ir surinkti daugiau taškų nei kiti žaidėjai.
 • Žaidimas suskirstytas į keturis etapus, kuriuose žaidėjai turi siekti skirtingų tikslų.
 • Laimi žaidėjas, surinkęs daugiausiai taškų iš paukščių, kortelių, kiaušinių ir įvykdęs kitus tikslus.

Pliusai:

✅ Išskirtinis dizainas ir aukšta kokybė.
✅ Reikalauja strateginio mąstymo ir taktikos.
✅ Tinkamas pradedantiesiems ir patyrusiems žaidėjams.
✅ Gali žaisti vienas žaidėjas arba didelė kompanija.

Minusai:

❌Gali būti ilgas žaidimo laikas su daugybe žaidėjų.
❌Užima daug vietos.
❌Yra atsitiktinumo elementas ir galimybė gauti nepalankias korteles.
❌Gali būti sudėtinga pradėti žaisti ir išmokti taisykles.

Stalo žaidimo tikslas

Sukurti geriausią paukščių kolekciją savo rezervate ir surinkti daugiau taškų nei kiti žaidėjai.
Žaidimas trunka keturis etapus ir juose dominuoja skirtingi žaidimo tikslai. Jie žaidimo eigoje būna vis kitokie ir kitaip apibrėžti.

sparnuotieji-wingspan-stalo-zaidimas

Wingspan žaidimas – taisyklės

Žaidimas žaidžiamas 4 etapais, o kiekviename etape žaidėjai paeiliui atlieka vieną iš keturių galimų veiksmų: žaidžia su paukščio kortele, gauna maisto, deda kiaušinius arba traukia daugiau paukščių kortelių. 

Paukščių kortelių rinkimas

Tai pagrindinis Wingspan žaidimo veiksmas. Kiekvienas žaidėjas paeiliui turės rinktis vieną paukščio kortelę iš visų kortelių rinkinio. 

Paukščių kortelės turi skirtingas savybes, kurios suteiks žaidėjams taškų ar kitų privalumų. Pavyzdžiui, kai kuriems paukščiams reikės maisto, o kiti duos kiaušinių arba maisto, kai juos išnaudosite.

Paukščių lizdai

Kiekvienas žaidėjas galės statyti lizdus ant savo žaidimo lentos. Jie suteiks žaidėjams papildomų taškų už padėtus paukščių kiaušinius.

Paukščių kiaušiniai

Kiekvienas žaidėjas galės papildomai padėti papildomų kiaušinių į savo lizdus. Kiekviename lizde galės būti iki 5 kiaušinių. Kiaušiniai bus naudojami naujiems paukščiams išperinti ir tam tikroms paukščių galioms aktyvuoti. Žaidimo pabaigoje kiaušiniai suteiks žaidėjams papildomų taškų.

Paukščių maistas

Kiekvienas žaidėjas galės rinkti maistą iš savo žaidimo lentos. Maisto galės gauti iš paukščių lesyklėlės arba žaisdami su tam tikromis paukščių kortelėmis. Maistas naudojamas paukščiams lesinti, jų galioms aktyvuoti ir kiaušiniams dėti. Maistas suteiks žaidėjui papildomų taškų.

wingspan-stalo-zaidimas-korteles

Pasiruošimas žaidimui

Pačioje pradžioje Wingspan pasiruošimas gali trukti apie 10 minučių, nes žaidimo pradžioje reikės surinkti paukščių lesyklėlę, kur bus talpinami esamo žaidimo kauliukai.

Vėlesnis žaidimo paruošimas bus greitesnis ir paprastesnis – tiesiog teks sumaišyti paukščių kortelių kaladę, žaidėjams išdalinti korteles bei maisto žetonus ir galėsite pradėti žaidimą.

Pasiruošimo metu išmaišykite pagrindinių kortelių ir kitų kortelių kalades, sudėliokite viską taip, kad visiems žaidėjams būtų patogu pasiekti. Padėkite į paukščių dėklą tris atverstas korteles.

Į paukščių lesyklėlę įdėkite penkis maisto kauliukus – tai bus pradinės maisto atsargos. Nuspręskite dėl žaidimo vertinimo būdo – naudokite dvipusę tikslų lentą, kurios žalioji pusė bus skirta tiesioginėms varžyboms (1, 2 ir 3 vieta), o mėlynoji pusė – mažiau konkurencingam taškų skaičiavimui.

Atsitiktine tvarka pasirinkite keturias tikslo korteles, po vieną kiekvienam žaidimo etapui, ir padėkite jas ant tikslo lentos. Atminkite, kad galėsite kiekvieną kartą imdami žaisti, sutarti vis kitą žaidimo taškų skaičiavimo metodą, dėl to žaidimas bus kiekvieną kartą vis įdomesnis ir suteiks naujų įspūdžių.

Pasiruošimas žaidėjui

 • Kiekvienas žaidėjas, prieš pradėdamas žaidimą, turės pasirinkti savo lentą, 8 patinkančių spalvų veiksmų kubelius, 2 premijų korteles, 5 paukščių korteles ir 5 maisto žetonus (po vieną kiekvienos rūšies: bestuburių, sėklų, žuvų, vaisių ir graužikų).
 • Žaidėjai turės nuspręsti, kurias paukščių korteles galės pasilikti, o kurias išmesti.
  Patarimas įdomesniam žaidimui: už kiekvieną pasiliktą paukščio kortelę žaidėjas turės atsisakyti vieno maisto žetono. Žaidėjo pradinis tikslas – iš viso turėti 5 paukščių korteles ir maisto žetonus kartu sudėjus.
 • Žaidėjas turės nuspręsti, kurias dvi premijos korteles pasilikti, o kurias išmesti. Prieš priimant sprendimus dėl paukščių ir maisto, tikslinga patikrinti savo premijų korteles ir pasinaudoti kiekviena galimybe planuoti savo strategiją!
 • Atsitiktine tvarka reikės visiems žaidėjams pasirinkti vieną žaidėją, kuris pradės ėjimą  ir pateikti jam žetoną “Pirmasis žaidėjas”.
sparnuotieji-wingspan


Strategija

✔️ Aktyvuokite paukščių galias

Daugelyje paukščių kortelių yra tam tikrų galių, kurias galėsite aktyvuoti iškeisdami į maistą arba kiaušinius. Šios galios galės suteikti įvairių naudų, pavyzdžiui, gauti daugiau papildomo maisto ar kiaušinių, suteikti galimybę ištraukti daugiau paukščių kortelių arba savo ėjimo metu žaisti su papildomais paukščiais.

✔️ Naudokite buveinių privalumus

Kai kurios buveinės turi tam tikrų gebėjimų, kuriais galėsite pasinaudoti iškeisdami šią jų savybę į maistą arba kiaušinius. Šie gebėjimai galės suteikti įvairios naudos, pavyzdžiui, padėti gauti daugiau maisto ar kiaušinių, ištraukti daugiau papildomų paukščių kortelių arba savo ėjimo metu žaisti su papildomais paukščiais.

✔️ Siekite žaidimo tikslų

Wingspan arba Sparnuotieji stalo žaidime yra trijų tipų tikslai: bendri tikslai, kuriuos turi pasiekti visi žaidėjai, individualūs tikslai, kuriuos kiekvienas žaidėjas pasirenka individualiai, ir bonuso tikslai, kuriuos galima gauti už tam tikrus paukščių požymius. Kiekvienas tikslas suteikia tam tikrą skaičių taškų, kurie skaičiuojami žaidimo pabaigoje. Tikslų kortelės yra svarbios strategine prasme, nes jos lemia, kokiems paukščiams ir jų savybėms žaidėjai turėtų skirti daugiausia dėmesio.

✔️ Naudokitės ėjimo praleidimu

Jei savo ėjimo metu nenorėsite atlikti jokių veiksmų, galėsite perleisti savo ėjimą. Taip jūsų ėjimas pereis kitam žaidėjui. Tokiu būdu bus galima įgyti savitų privalumų ir sukurti savitą strategiją.

✔️ Pasinaudokite žaidimo bonusais
Tai papildomi taškai, kuriuos galima gauti už tam tikrus pasiekimus žaidimo eigoje. Kiekvienas žaidėjas gauna po vieną bonuso kortelę, kuri nurodo, už ką jis gaus papildomus bonusus.

Pavyzdžiui, skiriami taškai už kiekvieną paukštį su plunksnomis ant krūtinės, arba kuo daugiau sparnuotųjų draugų, kurie maitinasi vabzdžiais, už kiekvieną, kuris turi oranžinės spalvos arba yra su tam tikru mitybos simboliu.

Bonusai skaičiuojami žaidimo pabaigoje ir pridedami prie žaidėjų bendro taškų skaičiaus. Taip jie sukuria skirtingas žaidimo strategijas ir skatina žaidėjus rinktis kuo įvairesnius paukščius savo kolekcijoms.

Stalo žaidimo kortelių elementų reikšmės

Žaidimo kortelėse gausu edukacinių ir teminių elementų. Kiekvienoje paukščio kortelėje pateikiama faktinė informacija, apimanti paukščio rūšį, sparnų ilgį, mokslinę klasifikaciją, natūralią buveinę ir mitybos ypatumus. Jose yra įvairios žaidimui svarbios informacijos.

 • Gyvenamoji aplinka:
  Kortelės viršutiniame kairiajame kampe rasite vieną ar daugiau simbolių, žyminčių žaidėjų lentose esančias buveines. Paukščio kortele gali būti patalpinta tik į vieną iš ten nurodytų buveinių.
sparnuotieji-stalo-žaidimas-wingspan-zaidimo-korteliu-elementu-reiksmes

 • Paukščio pavadinimas:
  Pateikiamas paukščio pavadinimas ir oficialus lotyniškas pavadinimas.

 • Maistas:
  Po buveinės simboliais rasite simbolius, nurodančius paukščio maisto poreikius. Norint padėti paukščio kortele ant žaidėjo lentos, reikės sumokėti maisto žetonais, atitinkančiais čia pavaizduotus simbolius.

  Apskritas simbolis, vaizduojantis penkias skirtingas spalvas, žymi tą gamtoje aptinkamą maistą, kurį galima pagardinti bet kokios kitokios rūšies maistu.

  Perbrauktas simbolis reiškia, kad paukščiui papildomo maisto nereikia.
 • Plunksnos simbolis:
  Kairėje kortelės pusėje, šalia plunksnos simbolio, matomas skaičius, nurodantis paukščio galutinę taškų vertę. Tai svarbu žaidimo pabaigoje skaičiuojant taškus, kuo didesnė kortelės simbolio vertė, tuo daugiau ji yra verta.
 • Lizdo tipas:
  Lizdo tipas nurodo, kokio tipo lizdą paukštis iš tiesų naudoja. Jis nurodomas paukščių kortelėse, etapo pabaigos tiksluose ir premijų kortelėse. Jei lizdo ženkliuke nurodyta penkiakampė žvaigždė, reiškia paukštis naudoja lizdus.
 • Kiaušinių limitas:
  Kortelėje rodomas kiaušinių skaičius nurodo, kiek kiaušinių galima dėti ant šios kortelės.
 • Sparnų plotis:
  Kortelės dešinėje pusėje yra nurodytas paukščio sparnų plotis. Šį skaičių nurodo tam tikri paukščių gebėjimai žaidime.

 • Specialieji gebėjimai:
  Kai kurie paukščiai turi paukščio piktogramą. Tai reiškia, kad kitas paukščių korteles galima pakišti po šia kortele ir taip sukurti paukščių pulką.

 • Pasaulio regionas:
  Kortelės apačioje nurodoma, kurioje pasaulio dalyje gyvena šis paukštis.

Wingspan stalo žaidimo taškų skaičiavimas

Taškai skaičiuojami pagal paukščių reikšmes, jų gebėjimus, užduotis ir bonusus. Kiekvienas žaidėjas turi savo žaidimo lentą, kurioje yra trys skirtingos buveinės: pieva, miškas ir pelkė.

Kiekvienoje buveinėje galima padėti iki penkių paukščių kortelių. Kortelėse, kaip ir minėta prieš tai, yra nurodomos reikšmės:  paukščio pavadinimas, rūšis, tipas, gebėjimai, mitybos poreikis, gyvenamoji vieta ir paukščio iliustracija.

Žaidimas baigiasi po ketvirtojo etapo, o laimi žaidėjas, surinkęs daugiausia taškų iš paukščių, papildomų kortelių, viso žaidimo metu pasiektų tikslų, surinktų kiaušinių kiekio, turimo maisto ir paukščių kortelių.

stalo-zaidimo-sparnuotieji-wingspan-rinkinys


Wingspan stalo žaidimo pliusai

Išskirtinis dizainas ir kokybė: Sparnuotieji yra vienas iš vizualiai patraukliausių stalo žaidimų esančių Lietuvos rinkoje.  Kiekviena kortelė yra profesionaliai iliustruota ir nurodo tikslią bei įdomią informaciją. Žaidimo dėžutė, kortelės, žetonai ir priedai yra labai gražūs ir patvarūs. Žaidimas taip pat turi specialų kiaušinių dėklą, kuris primena miniatiūrinį lizdą.

Strateginis mąstymas: Žaidėjai turi priimti daug strateginių sprendimų, pavyzdžiui, su kuriais paukščiais žaisti, į kokias buveines sutelkti dėmesį ir kaip valdyti savo išteklius. Žaidėjai turi nuolat stebėti savo pažangą, konkurentų veiksmus ir esamą žaidimo būklę, kad galėtų prisitaikyti ir tobulinti savo strategiją. 

Įtraukiantis žaidimas: Žaidimas labai azartiškas, nes žaidėjai gali varžytis dėl maisto, kiaušinių ir paukščių kortelių kiekio. Puikus balansas tarp strateginio planavimo ir atsitiktinumo.

Mokomoji vertė: Šis stalo žaidimas tinka tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žaidėjams. Tai puikus būdas sužinoti apie paukščius. Paukščių kortelėse pateikiama informacija apie kiekvieno paukščio buveinę, mitybą ir apsaugos lygį. Yra knygelė, kurioje pateikiama daugiau informacijos apie paukščius ir jų svarbą gamtai.

Universalus žaidimas: Stalo žaidimas skirtas ne tik dviejų – penkių žmonių kompanijai, bet jį gali žaisti ir vienas žmogus.

sparnuotieji-stalo-zaidimo-pliusai-minusai


Wingspan stalo žaidimo minusai

Žaidimo trukmė: Gali būti šiek tiek per ilgas žaidimo laikas, ypač kai  yra daugiau norinčių žaisti žaidėjų. Tai gali prailgti, nes žaidėjai, savo ėjimo metu, turi priimti daug sprendimų. Gali tekti ilgiau palaukti, kol kiti žaidėjai padarys ėjimą. Šis žaidimas gali būti pernelyg nuobodus ir lėtas tiems, kurie mėgsta greitesnius ir lengvesnius žaidimus.

Užima daug vietos: Šiam žaidimui reikia daug vietos, todėl jis gali būti nepatogus ar net neįmanoma jo žaisti tam tikromis aplinkybėms.

sparnuotieji-stalo-zaidimas-rinkinys

Atsitiktinumas ir sėkmė: Kadangi žaidėjai atsitiktinai traukia paukščių korteles iš bendros kaladės, jie negali būti tikri, kad gaus tinkamus paukščius savo strategijai. Be to, kai kurie paukščiai turi gebėjimų, kurie leidžia jiems atlikti papildomus veiksmus ar gauti papildomų taškų, jei jie atsitiktinai ištraukia tam tikrą maisto tipą ar kortele. Tai gali sukelti didelę nelygybę tarp žaidėjų.

Sudėtingumas: Pradedantiesiems žaidėjams gali būti sudėtinga išmokti žaidimo taisykles ir suprasti, kokias savybes turi skirtingi paukščiai.

Žaidimo atnaujinimas: Norint turėti naujesnį žaidimo variantą, gali prireikti įsigyti papildomų kortelių ir komponentų, kuriems reikės papildomų išlaidų.

Žaidimo rinkinys

 • Žaidimo lenta, kurioje yra trys skirtingi buveinės paukščiams: miškas, pieva ir pelkė. Kiekvienoje buveinėje yra vietos penkiems paukščiams ir trys veiksmų laukeliai: kiaušinių dėjimas, maisto gavimas ir naujų paukščių pritraukimas.
 • 170 skirtingų paukščių kortelės, kuriose yra informacija apie paukščio pavadinimus, buveines, maistą, kiaušinių skaičių, taškus ir specialius efektus.
 • 5 žaidėjų lentelės, kuriose yra žaidėjo taškai, kiaušinių talpyklos ir žetonai, rodantys žaidėjo veiksmus ir bonusus.
 • 75 maisto žetonai, kurie atitinka skirtingas maisto rūšis: vabzdžius, žuvį, miško gėrybes, augalus ir gyvulinį maistą.
 • 15 bonuso kortelių, kurios suteikia papildomus taškus už tam tikrus paukščių ar kiaušinių kriterijus.
 • 1 mitybos lesyklėlę, iš kurios traukiami maisto žetonai.
 • 1 pirmojo žaidėjo žetonas, kuris nurodo, kas pradeda žaidimą.

Apibendrinimas

Wingspan stalo žaidimas arba Sparnuotieji išsiskiria iš kitų stalo žaidimų, nes jame sėkmingai dera inovatyvi pramoga su informacija apie paukščius. Dėl savo strategijos, išskirtinio dizaino ir aukštos kokybės komponentų šis žaidimas yra išskirtinis pasirinkimas ne tik paukščių mylėtojams.

Stalo žaidimas Wingspan yra ne tik smagus ir įdomus, bet ir mokomasis bei puikiai lavina vaizduotę. Jis leidžia sužinoti daug naujų faktų apie paukščius, jų gyvenimą ir savybes. Žaidimas taip pat skatina strateginį mąstymą, planavimą ir lemiamų sprendimų priėmimą.

Sparnuotieji stalo žaidimas puikiai subalansuotas ir turintis daug įvairovės ir galimybių. Jis tinka tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žaidėjams. Jei jūs mėgstate stalo žaidimus ir norite išbandyti kažką naujo ir originalaus, šis žaidimas yra puikus pasirinkimas!

Kiek žmonių gali žaisti stalo žaidimą Wingspan arba Sparnuotieji❓

Pagal nurodytas taisykles šį stalo žaidimą gali žaisti nuo 1-5 žmonių.

Kokia šio stalo žaidimo trukmė❓

Žaidimo trukmė nuo 40 min iki 2 valandų, laikas priklauso nuo žmonių skaičiaus.

Koks rekomenduojamas žaidėjų amžius❓

Rekomenduojamas žaidėjų amžius nuo 10 metų.

Koks Wingspan stalo žaidimo tikslas❓

Žaidimo tikslas – surinkti geriausią savo paukščių kolekciją rezervate ir sukaupti daugiau taškų už kitus žaidėjus.

Ar Wingspan stalo žaidimas yra sudėtingas❓

Šis žaidimas yra vidutiniškai sudėtingas.