Ligretto žaidimas – taisyklės

Ligretto žaidimas priskiriamas kortų žaidimams. Ligretto taisyklės gan paprastos. Visa žaidimo eiga kažkiek panaši į paprastą Pasjansą, nes abiejuose žaidimuose kortos dėliojamos į krūveles viena ant kitos pagal atitinkamą spalvą kortų rango didėjimo seka.

Dažniausiai užduodami klausimai

❓ Kiek žmonių gali žaisti Ligretto?

Žaidimas pritaikytas žaisti nuo 2 iki 4 žmonių.

❓ Nuo kokio amžiaus galima žaisti Ligretto?

Pagal Ligretto taisykles, žaisti galima nuo 8 metų amžiaus.

❓ Kiek vidutiniškai trunka vienas Ligretto žaidimas?

Dažniausiai žaisdami užtruksite apie 10 minučių.

❓ Koks yra Ligretto žaidimo rinkinys?

Žaidimą sudaro:

160 kortų (4 kaladės po 40 kortų);

taisyklių knygelė.

❓ Kaip galima Ligretto žaidimą pritaikyti, kad jį galėtų žaisti daugiau nei 4 žmonės?

Ligretto žaidimo kortos būna trijų rūšių (trijų skirtingų spalvų dėžutės). Nusipirkę iš viso tris žaidimo rinkinius, galėsite žaidėjų kiekį padidinti iki 12 žmonių.

Ligretto žaidimas ir jo tikslas

Svarbiausia šiame žaidime surinkti kuo daugiau taškų. Juos gaunate dėdami kortas ant stalo. Visą laiką turite stengtis kuo greičiau išmesti visą savo „Ligretto  malką”.

Ligretto žaidimas ir jo kortos

Pasiruošimas žaidimui

Kortos suskirstomos į atskiras kalades pagal simbolius, kurie pavaizduoti kortų nugarėlėse. Kiekvienoje kaladėje turi būti po 40 kortų. Kiekvienam žaidėjui duodame po vieną kaladę. Jis ją turi gerai išmaišyti. Kiekvienas atverčia ir padeda prieš save tiek kortų, kiek reikalauja žaidimo taisyklės:

  • kai žaidžia 2 žmonės – atverčiamos 5 kortos;
  • 3 žmonės – 4 kortos;
  • 4 žaidėjai ir daugiau – 3 kortos.

Šios kortos toliau bus vadinamos „žaidėjo eilė”. Kai kortos jau guli ant stalo, tada reikia paimti dar 10 kortų iš savo kaladės ir sudėti jas į atverstą kaladę šalia savęs. Tai bus „Ligretto malka”.

Likusios kortos naudojamos užverstos. Žaidėjas jas pasiima į rankas. Tai bus vadinama „paslėpta kaladė”.

Išdalintos kortos ir žaidimo eiga

Ligretto taisyklės

Kažkuris iš žaidėjų sušunka „Ligretto”. Tada žaidžiantys žmonės turi kuo greičiau atsikratyti savo kortų. Kortas dėti reikia stalo viduryje pagal tam tikras taisykles. Ką daryti su korta, nurodo numeris, kuris ant jos parašytas.

  • 1 – ši korta dedama tiesiai ant stalo. Ji pradeda naujas krūveles.
  • Kitas kortas vieną ant kitos galima dėti tik jeigu jos sutampa spalva ir užrašytas skaičius yra didesnis vienetu.

pvz. mėlyną kortą 2 dėti galima tik ant kortos mėlyna 1. Mėlyną 3 dedame tik ant mėlynos 2. Ir taip toliau. Nepamirškite, kad mėlyna 1 dedama tiesiai ant stalo.

Kortas galima dėti ant bet kurios kortelės stalo viduryje. Kas padėjo pirmąją kortą šiame žaidime visiškai neturi prasmės.

Ant stalo gali būti kelios vienos spalvos krūvelės, kurias žaidėjai gali pildyti.

Pirmiausiai naudojamos eilės arba „Ligretto malkos” kortos. Jeigu tokių tinkamų kortų nėra, tada žaidėjas atverčia tris viršutines savo „paslėptos kaladės” kortas. Jei bent viena iš trijų kortų tinka ant stalo esančių krūvelių papildymui, tada jas galima panaudoti. Kai tinkamų kortų nėra, šios trys užverčiamos ir atverčiamos naujos trys kortos. Kai „paslėptų kortų kaladė baigiasi. Ji išmaišoma ir vėl naudojama tolimesniame žaidime.

Ligretto žaidimas ir naujo leidimo kortos, išdėliotos ant stalo

Ligretto malka

Kai žaidėjas paima kortą arba kortas iš savo „eilės”, tada jis nuo „Ligretto malkos” viršaus paima tiek kortų, kiek trūksta iki pilnos „eilės”. Visi šie veiksmai kartojami tol, kol kažkas iš žaidėjų užbaigia savo „Ligretto malką” ir sušunka „Ligretto stop”.

Ligretto taškų skaičiavimas

„Paslėptos kaladės” ir „eilės” kortos taškų skaičiavime nedalyvauja, todėl dedame jas į šalį.

Surūšiuojame visas ant stalo padėtas kortas pagal simbolius ant jų nugarėlių. Už kiekvieną ant stalo padėtą kortą žaidėjas gauna po 1 tašką. Atskirti kieno kortos galima pagal simbolius ant kortų nugarėlių. Tada skaičiuojama, kiek kortų liko „Ligretto malkoje”. Už kiekvieną kortą žaidėjui minusuojama po du taškus.

Ligretto žaidimas ir jo taisyklės nurodo, kad laimi tas, kas surenka daugiausiai taškų.

Žaidimo kortos su skirtingais skaičiais bei spalvomis

Ligretto žaidimas patyrusiems

„Eilė šiame žaidime tampa laikinu sandėliu. Žaidėjai čia gali dėti kortas iš savo „Ligretto malkos” arba iš „paslėptos kaladės”. Svarbu laikytis šių taisyklių:

  1. Kortas dėti tik mažėjančia tvarka;
  2. Korta privalo būti kitokios spalvos nei prieš tai buvusi.

Kaip padidinti žaidėjų skaičių?

Trys kortų rinkiniai - Ligretto taisyklės, skirtos daugiau žaidėjų

Ligretto žaidimas gali tapti dar įdomesniu, nes jį žaisti gali net iki 12 žmonių. Tokiu atveju reikia naudoti skirtingų spalvų Ligretto žaidimo rinkinius. Dvi dėžutės leidžia žaisti 8 žmonėms. Trys dėžutės – 12 žmonių. Svarbu, kad dėžučių spalvos būtų skirtingos. Žaidimo reitingas ir atsiliepimai anglų kalba.