Exploding Kittens žaidimas

Exploding Kittens arba Sprogstantys kačiukai – kortų žaidimas, kuriame strategija derinama su nuotaikinga tema, ir jis sulaukė pasaulinio populiarumo! 

Šiame straipsnyje apžvelgsime šio populiaraus stalo žaidimo pagrindinius faktus, Exploading Kittens taisykles ir eigą, žaidimo tikslą ir kitus svarbius dalykus.

Pagrindiniai faktai 

Sukurtas2022
Tipaskortų žaidimas, vakarėliams
Žaidėjų skaičius2-5
Žaidėjų amžius 7+ metų
Žaidimo trukmė15 min
Sudėtingumaslengvas

Žaidimo eiga ir taisyklės

Exploading Kittens žaidimo eiga yra dinamiška. Šis stalo žaidimas skirtas 2-5 žaidėjams. Pagrindinis žaidimo tikslas – įveikti priešininkus sumaniai valdant kortų kaladę ir išvengti pavojingų Sprogstančių kačiukų kortų.

stalo-žaidimas-exploding-kittens

 1. Pradinė sąranka:

Kiekvienas žaidėjas gauna po kortą iš išmaišytos kaladės. Į pradinę ranką įtraukta kortelė Defuse, kuri yra labai svarbi priemonė išgyventi.

 1. Ėjimų struktūra:

Žaidėjai eina eilėmis pagal laikrodžio rodyklę, atlikdami veiksmus, kuriuos sudaro kortų traukimas, strateginis veiksmų kortų išdėstymas ir savo rankų valdymas siekiant sumažinti riziką.

 1. Kortelių traukimas

Pagrindinė žaidimo dalis yra įtemptas kortų traukimas. Artėjanti sprogstančio kačiuko grėsmė didina įtampą, todėl žaidėjai turi atidžiai apsvarstyti savo pasirinkimus ir pasverti galimas pasekmes.

 1. Veiksmų kortelės:

Veiksmų kortos suteikia strateginio gilumo ir leidžia žaidėjams daryti įtaką žaidimo eigai. Ėjimų praleidimas, privertimas priešininkus traukti papildomas kortas arba priešprieša veiksmams su Nope kortomis – tai taktiniai sprendimai, lemiantys kiekvieno raundo pasakojimą.

 1. Sprogstančių kačiukų nukenksminimas:

Kai žaidėjas ištraukia Sprogstančio kačiuko kortelę, jis turi panaudoti savo rankose turimą kortelę Defuse, kad neutralizuotų grėsmę. Sėkmingai nukenksminęs sprogstantį kačiuką, žaidėjas gali vėl įdėti kortelę į kaladę ir strategiškai išdėstyti ją taip, kad padidintų pavojų priešininkams.

 1. Strateginis planavimas:

Žaidimas apima ne tik sėkmę, bet ir strateginį planavimą ir numatymą. Žaidėjai turi nuspręsti, kada žaisti galingomis veiksmo kortomis, kaip protingai valdyti Defuse kortas ir kada taikyti gynybinę taktiką prieš priešininkus.

 1. Žaidėjų šalinimas:

Žaidimas tęsiasi tol, kol pašalinami visi žaidėjai, išskyrus vieną. Paskutinis likęs žaidėjas tampa nugalėtoju, sumaniai įveikęs sprogstančios kačių grėsmės pavojus.

 1. Variacijos ir išplėtimai:

Exploding Kittens žaidimas arba (Sprogstantys Kačiukai) gali būti įvairus, nes yra papildymų ir alternatyvių žaidimo režimų. Šiuose variantuose gali būti naujų kortelių, taisyklių ar tikslų, todėl žaidėjai gali išbandyti žaidimą įvairiais būdais.

Komponentai

Stalo žaidimą Exploding Kittens sudaro 56 kortų kaladė, kruopščiai sukurta taip, kad žaidime atliktų skirtingas funkcijas. Šią kaladę sudaro Sprogstančių kačiukų kortos, veiksmų kortos ir įvairūs kiti žaidimui būtini komponentai.

žaidimas-exploding-kittens-komponentai

 1. Sprogstančio kačiuko kortos

Sprogstančio kačiuko kortelėse slypi pagrindinė žaidimo grėsmė. Ištraukus vieną iš jų, žaidėjai iš karto pašalinami, nebent turi tinkamą nukenksminimo kortelę. Paprastai žaidime yra kelios sprogstančio kačiuko kortos, todėl rizikos veiksnys didėja, kai kortų kaladė ištuštėja.

 1. Veiksmo kortelės

Veiksmų kortos sudaro strateginį žaidimo sluoksnį. Pavyzdžiui, galima paminėti praleidimo, puolimo ir nuopuolio korteles, kurių kiekviena daro įtaką žaidimo eigai. Šios kortelės leidžia žaidėjams praleisti ėjimus, priversti priešininkus traukti papildomas kortas arba sutrukdyti kitų inicijuotus veiksmus.

 1. Nope kortelės

Kortos Ne, kurios yra svarbus veiksmų kortų pogrupis, gali panaikinti kitų kortų poveikį. Jų įtraukimas suteikia netikėtumo ir priešpriešos elementą, didinantį bendrą strateginį Exploding Kittens žaidimo gilumą.

 1. Ateities kortos

See the Future kortos suteikia žaidėjams galimybę ribotai susipažinti su būsimomis kaladės kortomis. Ši informacija padeda priimti strateginius sprendimus ir suteikia įžvalgumo aspektą kitaip neaiškiam burtų traukimui.

 1. Išardymo kortelės

Kaip vienintelė priemonė išvengti katastrofos susidūrus su sprogstančiu kačiuku, Defuse kortos yra labai svarbios. Žaidėjai turi strategiškai valdyti šias korteles, kad užtikrintų tolesnį savo išlikimą, todėl atsiranda papildomas įtampos ir sprendimų priėmimo sluoksnis.

 1. Kitos specialios kortelės

Į kaladę gali būti įtraukta papildomų specialių kortų, kurios suteikia unikalių efektų ar žaidimo vingių. Šios kortos, nors jų paskirtis įvairi, vadovaujasi pagrindiniu tikslu – išvengti sprogstančių kačiukų ir aplenkti priešininkus.

 1. Instrukcija

Prie kaladės pridedamas išsamus instrukcijų rinkinys, kuriame paaiškinamos taisyklės, kortų sąveika ir žaidimo mechanika. 

Exploding Kittens tema

Žaidimo tema – humoro ir absurdo derinys – yra skiriamasis Sprogstančių kačiukų bruožas. Žavingai iliustruotos kortelės, kuriose pavaizduotos savotiškos katės ir juokingi veiksmai, padeda patirti įtraukiančią ir malonią žaidimo patirtį.

Žaidėjų sąveika

Žaidėjų sąveika: Exploding Kittens klesti dėl žaidėjų sąveikos. Įtemptas kortelių traukimas ir strateginis veiksmų kortelių naudojimas sukuria dinamišką aplinką, kurioje sąjungos sudaromos ir nutraukiamos akimirksniu.

Strategija ir sudėtingumas

Nors sėkmė vaidina svarbų vaidmenį, strateginis kortų valdymas ir prognozavimas iškelia Exploding Kittens aukščiau už paprastą sėkme paremtą žaidimą. Taisyklių paprastumas leidžia žaidimą žaisti ir paprastiems žaidėjams, tačiau strategijos gylis suteikia patyrusiems žaidėjams malonų iššūkį.

Menas ir dizainas

Išskirtinis meno stilius, būdingas The Oatmeal humorui, suteikia žaidimui žavingą atspalvį. Vizualinis kortelių patrauklumas sustiprina bendrą žaidimo patirtį ir prisideda prie didelio žaidimo populiarumo.

Žaidimo sukūrimas

Stalo žaidimą Exploding Kittens išleido The Oatmeal, o sukūrė Elan Lee ir Matthew Inmanas.

Išvados

Exploding Kittens sėkmingai suderina strateginį žaidimą ir lengvą temą, todėl tai puikus pasirinkimas tiek atsitiktiniams, tiek aistringiems stalo žaidėjams. Dėl savo įmantrių iliustracijų, įdomios mechanikos ir prieinamų taisyklių Exploding Kittens yra kūrybiškumo ir smagumo, kurį stalo žaidimai gali suteikti įvairioms auditorijoms, įrodymas. 

Nesvarbu, ar esate patyręs žaidėjas, ar naujokas stalo žaidimų pasaulyje, Exploding Kittens žada juoką, įtampą ir nepamirštamą žaidimo patirtį!

Kas yra Barking Kitten kortelė❓

Barking Kitten kortelė yra naujausia papildoma kortelė, kuri yra Exploding Kittens: Good vs Evil plėtinio dalis. Ši kortelė leidžia sukeisti savo rankos korteles su kitu žaidėju, kuris turi Barking Kitten kortelę. Taip galite išvengti sprogimo arba priversti kitą žaidėją sprogti. Tačiau atsargiai: jei abu žaidėjai turi sprogstančius kačiukus, jie lieka savo vietose ir nesikeičia.

Kas yra Streaking Kitten kortelė❓

Streaking Kitten kortelė yra dar viena papildoma kortelė, kuri yra Exploding Kittens plėtinio dalis. Ši kortelė leidžia jums laikyti sprogstantį kačiuką savo rankoje ir nesprogti. Tačiau yra viena sąlyga: jūs negalite naudoti Defuse kortelės, kol turite Streaking Kitten kortelę.

Kas yra Imploding Kitten kortelė❓

Imploding Kitten kortelė yra papildoma kortelė, kuri yra Exploding Kittens plėtinio dalis. Ši kortelė veikia panašiai kaip sprogstantis kačiukas, tačiau su dviem skirtumais. Pirma, ji dedama ant stalo viršaus veidu aukštyn, o ne nugarėle žemyn, ir negali būti permaišyta. Antra, jei traukiate šią kortelę, jūs negalite naudoti Defuse kortelės, kad ją pašalintumėte.

Ką daryti, jei neturiu Defuse kortelės❓

Jei neturite Defuse kortelės ir traukiate sprogstantį kačiuką, jūs sprogstate ir pralaimite žaidimą. Tačiau yra būdų, kaip gauti Defuse kortelę arba išvengti sprogimo. Pavyzdžiui, galite naudoti See the Future kortelę, kad pamatytumėte tris viršutines korteles iš kaladės ir žinotumėte, kur yra sprogstantis kačiukas. Arba galite naudoti Skip kortelę, kad praleistumėte savo ėjimą ir nereiktų traukti kortelės.

Ką reiškia palindrominės korteles❓

Palindrominės korteles yra tokios korteles, kurių pavadinimai yra vienodi skaitant iš abiejų pusių. Pavyzdžiui, Tacocat, Hairy Potato Cat arba Cattermelon. Šios korteles neturi jokio specialaus efekto, tačiau jas galima naudoti kaip dėlionės dalis.